تبلیغات
شیمی 1

شیمی 1

یکشنبه 4 دی 1384
فاضلاب خانه شما به کجا می ریزد؟
همچنین این شیوه دور ریختن فاضلاب چه اثری بر محیط ریست دارد؟
ومسولان سازمان اب وفاضلاب شهر شماچه برنامه هایی را برای تصفیه فاضلاب خانگی دارید؟

فاضلاب پس از جمع آوری در شبکه و لوله های انتقال به طرق تصفیه خانه فاضلاب هدایت می شود تا پس از انجام تصفیه های مقدماتی بیولوژیکی و گند زدایی به صورت تصفیه شده جهت آبیاری کشاورزی مصرف گردد.
به طور کل تاثیر موضوع در دو بعد اجرا و بهره برداری مدنظر است که با توجه به تاثیرات مثبت و روش های مدرن مورد استفاده اثرات تخریب زیست محیطی به حد اقل می رسد.
مسوولان شرکت فاضلاب با توجه به اولویت بندی مناطق در تهران به اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب و خطوط انتقال و ساخت تصفیه خانه فاضلاب اقدام نموده اند و با توجه به نیاز آبی دشتهای تهران فاضلاب تصفیه شده مطابق با استانداردهای محیط زیست در آبیاری کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

دلایل الودگی اب

آلودگی منابع آبی به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال آلودگی منابع سطحی می تواند توسط فاضلابهای رستوران ها، مراكز تفریحی و هر جایی كه فاضلابهای خود را وارد منابع سطحی می كنند، ایجاد شود.
در رابطه با منابع زیرزمینی، تخلیه های بی رویه، توپوگرافی زمین، .... موجب آلوده كردن آبهای زیرزمینی شود. از دیگر عوامل نداشتن طرح جامع جهت جمع آوری فاضلاب در سطح شهر می باشد.

ایا فاضلابهای خانگی و همچنین سایر فعالیتهای مرعداری دامداری ...رودخانه کرج را آلوده میکنند؟

اگر فاضلابهای خانگی به رودخانه تخلیه شوند، موجب آلودگی رودخانه خواهند شد.

اطلاعاتی درمورد پودر کلر خواستارم!!

پودر كلر به صورت هیپوكلریت های سدیم یا كلسیم یا مشقاتی از پودر كلر در بازار وجود دارد. ماكسیم درصد خلوص آن می تواند 71 درصد برحسب كلر باشد
[ یکشنبه 4 دی 1384 - 03:12 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| امیر اسلام دوست ] [سوالات عمومی (FAQ ) , ] [+]